Сьогодні гідрологічний заказник Криничка — це клаптик унікального лісу площею всього 2га. із 30га., які мали б стати унікальним в Україні двома заповідниками! — «Гідрологічний заказник Криничка» площею 16 га. та ландшафтний заказник «Мужеловський» площею 14 га.
Більш детально про його особливості та статус я розповів 02 лютого 2018р. у статті «Гідрологічний заказник «Криничка» яким він має бути з наукової точки зору?». Повна стаття з ілюстраціями у форматі PDF 3.96 MB
Однак, не дивлячись на мізерний клаптик площею всього в 2га (те, що сьогодні ми знаємо як «Криничка») і його юридичний статус — природо-заповідний заказник, представники виконкому Ірпеня все одно захотіли зазіхнути і на нього і перетворити у звичайний залізобетонний парк із бетонною парковкою посеред заповідника і намірами спонсорів розмістити там кіоски.
Після цієї події я ініціював 26 травня 2017р. зібрання місцевих мешканців щодо обговорення даної події та вирішення питання захисту гідрологічного заказника «Криничка». Протокол зборів мешканців, проживання яких межує з гідрологічним заказником «Криничка»1.04 MB
А 27 травня 2017 року мною була написана ще одна стаття «Чи можливе будівництво в заповідній зоні «Криничка»? » Стаття в форматі PDF з ілюстрацями489.10 KB.
Наступним кроком захисту «Кринички» відповідно до її охоронних зобов’язань — проведення громадських слухань 24 грудня 2017 року у актовому залі санаторію «Дружний». Більше детальніше про це в статті «Громадські слухання 24-12-2017 в м.Ірпінь в санаторії Дружний».
Проекти на громадський бюджет Ірпеня
Паралельно із захистом «Кринички» від незаконної будівельної діяльності, із першого року започаткування «Громадського бюджету міста Ірпінь» (2016 рік) розпочав подавати проекти по благоустрою гідрологічного заказника «Криничка» відповідно до його охоронних обмежень, а не забаганок забудовників. Однак спроби виявилися безуспішними, оскільки більшість голосів люди віддавали проектам шкіл, в яких навчаються їх діти. Остання спроба була в 2019 році — копія проекту-заяви1.17 MB та
Додаток-пояснення (уточнення) до проекту по Криничці 1.71 MB
Однак вже в 2018 році, коли місцева громада почала створювати квартальний комітет ОСН «Мужеловський», оскільки місцева влада ігнорувала пропозиції та громадські рішення. Разом з цим процесом ми почали розробляти повноцінний проект благоустрою гідрологічного заказника «Криничка» із архітектором — Маркіною Марією на основі вивченого матеріалу та опитувань відвідувачів. Один із перших зразків виглядав наступним чином:
збільшити розмір проекту благоуcтрою Кринички
Однак в 2019 році мерія почула запах майбутніх виборів, тому почала прислуховуватися до громади. Таким чином на базі попередніх розробок та пропозицій було створено наступний проект благоустрою гідрологічного заказника Криничка. Кінцевий варіант проекту виглядає таким чином.
Проект благоустрою «Кринички», погоджений з мерією3.96 MB у форматі PDF.
Зустріч з його обговорення відбувалася 12 листопада 2019 року. Фото звіт зустрічі у статті «Проект благоустрою гідрологічного заказника «Криничка»». Однак з того часу чуємо лише обіцянки та віддалення часу його реалізації. Здається що місцева влада продовжує ігнорувати громаду, яка їх обрала. Тому наступний крок — брати владу у свої руки і реалізовувати проект благоустрою.
Також в середині 2019 року вдалося домовитися із представниками мерії щодо встановлення знаків поведінки на території Кринички, заборони в’їзду та стоянки транспортних засобів, а також оновлена карта. Більш детальніше про це в статті Гідрологічний заказник «Криничка»: як зберегти ліс і джерело від знищення?