Друк
Категорія: Бібліотека
Перегляди: 1169

Як і для чого створюється ОСН

У посібнику розповідається що таке ОСН і його використання для реалізації і захисту прав та свобод учасників ОСНу, а також знайдете методичні рекомендації, витяги з законодавства України та практичну допомогу, необхідну активній частині громади, яка прагне створити орган самоорганізації населення (ОСН) за місцем свого проживання

Мета посібника «Як і для чого створюється ОСН» — заохотити громади інших міст України організовувати та використовувати органи самоорганізації населення задля прямого впливу на органи влади та місцевого самоврядування, стимулюючи їх до прийняття дійсно потрібних мешканцям рішень.

Кожен розділ посібника присвячений певному етапу створення ОСН, який неодмінно проходять організатори процесу, тож містить визначення теми і її основну проблематику, законодавчі основи для розв’язання визначених завдань, а також практичні поради, які базуються на наявному досвіді.

Автори посібника «Як і для чого створюється ОСН» вважають, що в умовах децентралізації, яка нині відбувається в Україні, саме вуличні та квартальні комітети можуть стати найефективнішою моделлю прямої демократії в селищах та містах, коли мешканці певного кутка самі вирішуватимуть майбутнє території свого проживання, безпосередньо впливаючи на процес імплементації власних рішень та контролюючи їх.

Автори посібника «Як і для чого створюється ОСН»:

Неля Лавровська — громадська правозахисниця в Ірпені з понад 15-річним досвідом, заступниця голови правління ГО «Захист навколишнього природного середовища «Дружба».

СПІВРЕДАКТОРИ
Михайлина Скорик — мешканка Ірпеня, медіа-консультант та медіатренер, одна з ініціаторів створення ОСН «Мужеловський».
Тамара Буренко — мешканка Ірпеня, секретар «Вуличного комітету вулиці Мечникова», кандидат наук з державного управління.

Зміст Посібника «Як і для чого створюється ОСН»

4 Передмова
 5  Вступ. Що таке ОСН і навіщо він потрібен?
10 Особливості законодавства про ОСН
15 Створюємо ОСН: основні етапи
18 Етап І. Ініціація створення ОСН
25 Етап ІІ. Повідомлення майбутніх членів ОСН та
підготовка до зборів (конференції)
31 Етап ІІІ. Перші збори або конференція з ініціювання
35 Етап IV. Отримання дозволу на створення ОСН
38 Етап V. Розроблення положення ОСН
46 Етап VI. Другі збори (конференція) установчі
50 Етап VII. Легалізація ОСН
54 Як працює ОСН: практичний досвід
61 Додатки — зразки документів

pdfЗавантажити посібник «Як і для чого створюється ОСН»3.01 MB